Body to Body 

Psychosomatická alebo Psychosomaticko-tantrická masáž

Potrebujete sa spojiť so svojím telom? Cítiť sa viac pri zemi? Rozpoznať čo je skutočné a čo drží vašu myseľ v ilúzii? Pustiť to..Ako? Najvhodnejšie cez telo.. Prežiť naplno a precítiť svoje kosti, chrupavky, panvu nám pomáha preniesť tento pocit do vnímania toho, čo sa v skutočnosti deje v našom žovote. Preciťovanie váhy iného tela na svojom nám pomáha viac cítiť to svoje a teda stať sa viac prítomný, uzemnený a v spojení s fyzickou realitou, so svojimi potrebami, hodnotami, snami..Terapia vhodná aj ako integrácia, teda návrat a spojenie sa s realitou po akomkoľvek zážitku osvietenia, napríklad psychadelikami.


Ako masáž prebieha

Samotná masáž prebieha na zemi na matraci. Ak sa jedná o psychosomatickú variantu, klient aj masér sú oblečení. Masáž prebieha tak, že terapeut prihladá dlane, trup alebo celé telo na jednotlivé časti tela klienta a klient preciťuje váhu, teplo, pocity a uvoľňuje prípadné emócie dychom, hlasom. V ďalšej fáze prenáša terapeut čoraz väčšiu váhu na telo klienta napríklad tým, že si na klienta ľahne celým svojim telom. Klient cíti teplo, tlak, chvenie, dýchanie svojho aj cuzdieho tela. Tlak svojho tela na podložku mu zabezpečuje precítiť maximálne spojenie so zemou, čo prináša pocit uzemnenia a uvedomenia si zadnej strany svojho tela. Terapeut vedie klienta celým procesom. Pri tejto variante nepoužívame olej. 

Pri tantrickej variante je klient nahý. Terapeutka prenáša váhu svojho tela na klientovo podľa toho, ako je vedená energiou. Klient leží a sústredí sa na prijímanie dotykov a váhy tela masérky. Pri tejto masáži sa využíva viac rozprúdenie energie v pohybe, používame teda olej. 

Dôležitá je spolupráca s klientom, ktorého úlohou je zostať pri procese prítomný. Vyzývam ho dýchať, čo najviac sa uvoľniť napríklad aj hlasom. Pretože pri masáži sú uvoľňované aj emócie rôzneho druhu (smútok, hnev, atď.) a môžu byť spojené s rôznymi slovnými prejavmi, na začiatku terapie si dohodneme únikové slovo, ktoré bude znamenať "dosť, už nevládzem".

Integrácia - priestor na relaxáciu.

Záverečný rozhovor. Po masáži bude čas na oddych, rozhovor, čaj.

Techniky

Jemný dotyk, dlhý ťah, tlak, záťaž vlastným telom- dotyk telo na telo, dych, rozhovor, integrácia

Zámer

V dobe sociálnych sietí, technológií a masovej manipulácie sa od reality odpájame čoraz viac, sme ľahko manipulovateľný a stávame sa otrokmi spoločnosti alebo chúťok jednotlivcov (viz.politici, lídri kultu, elity). Precítením svojich kostí a predovšetkým oblasti panvy, ktorá je našim spojením so zemou, sa dostávame opäť k našim pravdivým snom, názorom a potrebám. Prepojenie s panvou nám pomáha rozpoznávať signály tela a správne sa rozhodovať a premieňať nápady na hmotnú realitu. Stávame sa samostatnými bytosťami schopnými sa rozhodovať.  Zvyšuje sa sebaláska, sebahodnota, samostatnosť. 


Fotogaléria

Referencie

Veľmi zaujímavá, hlboká technika. Najprv som vôbec nevedela, do čoho idem, ale bolo to tak intenzívne, že som pustila niečo veľmi veľmi staré, ani neviem čo, ale na tom vôbec nezáleží a konečne sa mi lepšie dýcha, cítim si normálne srdiečko ako žiari, je plne otvorené, uvoľnené. Celá som už týždeň akosi pokojnejšia, vyrovnanejšia. A prekvapil ma aj Luckin prístup, aký je humorný , veselý, pohodový, že som sa mohla otvoriť a ona len držala takú jemnú ochranu nadomnou. A ľudia - treba to zo seba fakt pustiť, keď to potrebujete, veď na to tam idete, hocijako - krikom, revom, plačom, smiechom, .. všetkým . 

Mária

Luckin dotyk lieči. Skutočne, a to nielen dotyk ale aj jej úprimné slová a úprimný záujem. Bola som u Lucky na naposledy na jej novinke, de-armouringu. Lucka ma prekvapila svojim citlivým prístupom, keďže viem, že sa jedná o hlbokú, silnú až bolestivú techniku, pri ktorej sa uvoľňujú hlboké bloky a potlačené emócie. Človek sa však cíti po masáži ako znovuzrodený. Lucka pristupuje veľmi citlivo a láskavo, intuitívne vie, ktorým bodom je potrebné sa venovať a ako dlho. Určite si to u Lucky zopakujem. Odporúčam! 

Mirka


Ahoj Lucia, cez víkend som bol na Novej Zemi, diali sa mi tam veľmi zábavné veci, napr. zoznamovanie sa druhýkrát v tomto živote s ľuďmi, s ktorými sa už poznám nejaký čas. Z každého z nich som cítil otázku "kde je Majo a čo si s ním urobil?" Fičím si na vlne aj vďaka tebe. Mám nový perspektívny vzťah a život ma doslova šteklí. 

Majo


Objednajte sa na konzultáciu

Vyplňte všetky potrebné údaje a čoskoro sa Vám ozvem.

PODMIENKA: Zákazník sa sústredí na prijímanie liečivých dotykov