Žena a jej tiene v intimite

09.09.2022

Žena, TY a tvoje telo sú ako stvorené na oslavu sexuálnej energie. Čo ti bráni byť touto oslavou?

Vášeň je tvoja životná energia. Je to sila, ktorá ťa poháňa vpred nech robíš čokoľvek. Frustrácia, sklamania, úzkosti, depresie, strata energie a celkovej chuti žiť, to je bežná realita dnešnej ženy, ktorej chýba vášeň (sila) niečo tvoriť.

Mnohé ženy si mylne predstavujú ODDANOSŤ LÁSKE ako oddanosť mužovi (partnerovi), namiesto ODDANOSTI SEBE ako ´Zdroju čistej lásky a vášne´. Tam niekde vzniká ZÁVISLOSŤ od externého zdroja vášne, kedy si tento zdroj zosobňujeme do konkrétnej osoby muža, ktorý sa vyskytuje v našej prítomnosti. Môže to tak byť, že konkrétny muž spustí ´love button´v nás. Ale ak vychádzame z toho, že sme všetci súčasťou kolektívneho vedomia a akurát tento muž v tebe vzbudil pocity vášne, je pre tvoj vývoj obmedzujúce vzťahovať tento pocit len na neho. Namiesto toho sa môžeš naučiť, ako tento pocit presiahnuť a nasmerovať na svoj osobný rozvoj. Myslím, že v tomto sú nám muži inšpiráciou.

Oddanosť partnerovi (alebo túžba po oddanosti budúcemu partnerovi) prináša so sebou očakávania, ktoré vedú k sklamaniam, pretože nikto nie je dokonalý. A zase sa ide s vášňou dole, prichádzajú emócie ako hnev, smútok, zúfalstvo, obviňovanie, atď. Namiesto toho, nezosobnená energia vášne je dokonalým zdrojom energie na nekonečne dlhý čas.

Nie je to o tom, že by si muža nepotrebovala. Naopak. Je to o tom, aby si sa radovala z jeho čistej prítomnosti a oslobodila seba aj jeho od svojich očakávaní a závislosti na tom, čo urobí alebo neurobí. Vášeň je tvoja prirodzenosť, je to voľná energia, ktorá je neustále k dispozícii. Túžiš po nej, pretože je to jedna z najsilnejších motivácií, ktoré ťa poháňajú vpred a dávajú ti chuť žiť. Doteraz si si možno ani neuvedomila, že môžeš so svojou sexuálnou energiou začať vedome pracovať a namiesto jej vyčerpania smerom von, ju začať zbierať napríklad vo svojej panve a liečiť zranenia pochádzajúce z rodu.

"Žena a jej telo sú stvorené na oslavu vášne a sexuálnej energie ako takej. Žena predstavuje tmavú hmotu vo vesmíre, temnotu. Muž prináša do tohto prázdneho priestoru zdroj svetla, ktoré rozsvieti tento prázdny priestor. Žena prijíma mužove svetlo, nechá sa rozsvietiť."

Čo môžeš ako žena urobiť pre to, aby si sa oslobodila od závislosti na externom zdroji vášne?

Tento zoznam je nevyčerpaný a určite by si ho vedela doplniť (budem rada, ak mi dáš vedieť, čo ti v ňom chýba)

1. Prevezmi zodpovednosť za všetky svoje rozhodnutia. Zaviaž sa vo vnútri seba, že si nebudeš projektovať svoje očakávania (predovšetkým tie nevyslovené), svoje rozhodnutia akcie ani pocity na konkrétnu osobu. Môžeš napísať sama sebe dopis, v ktorom sa so sebou dohodneš, že odteraz si pripravená prevziať zodpovednosť sama za seba a svoju tvorbu.

2. Zaviaž sa k oddanosti sebe. Všetky frustrácie pochádzajú z nesplnených očakávaní, ktoré smerujeme aj voči sebe. Prestaň sa porovnávať, pretože to v tebe vyvoláva pocit nedostatku. Prijmi sa, pestuj pravidelne vďačnosť za to, čo máš. Môžeš si napísať dopis, v ktorom sa zaviažeš sebe samej, že budeš oddaná potrebám svojej bytosti . Každý deň si napíš zoznam aspoň 10 vecí za ktoré môžeš byť vďačná. To ti pomôže nevzdávať sa samej seba, keď to budeš potrebovať.

3. Pracuj s vlastnou sexuálnou energiou. Mnohé ženy majú pocit, že nemajú pod kontrolou svoju sexuálnu energiu. Majú jej prebytok alebo naopak nedostatok. Oba protipóly sú frustrujúce. Prvým dôležitým krokom je uvedomiť si, že je to energia ako každá iná. Vzniká, vyvíja sa, mení sa. Je potrebné naučiť sa dať je smer (zámer: napríklad v kreativite). Je možné naučiť sa s ňou pracovať, ukladať si ju na neskôr, použiť ju na uskutočnenie nejakej konkrétnej činnosti alebo na prekonanie samých seba, svoj osobný alebo pracovný posun. Nie každá sexuálna energia musí byť smerovaná na získanie pozornosti od muža. Pri stretnutiach s klientkami sa učíme ako prijať samú seba, svoje telo aj pocity, ktoré v nás dotyk vyvoláva. Jemný láskyplný dotyk vyvoláva túžbu, ktorú je potrebné precítiť v tele.

" Keď pocítiš vášeň, zastav sa a dýchaj. Môžeš sa postaviť alebo si ľahnúť a dýchať spolu s ňou. Vnímaj, kde všade na tele to cítiš a dychom rozvádzaj energiu po celom tele. Energia bude rásť. Môžeš sa pri tom triasť alebo aj tancovať. Vydávať zvuky, spievať či kričať. Oslov ju, žehnaj jej. Môžeš si vo svojom virtuálnom priestore vytvoriť miesto, kde si túto energiu uložíš na neskôr. Prípadne ju môžeš požiadať, aby pracovala na úrovni svojho zámeru, napríklad zvládnuť ďalekú cestu alebo inú náročnú úlohu, či už v práci alebo náročnú komunikáciu vo vzťahu."

4. Transformuj bloky a vzorce, ktoré ti bránia rozvinúť svoju sexualitu (pomocou vášne) a staň sa sexuálnou Bohyňou s pomocou skúsenej terapeutky. V bezpečnom prostredí si dovoľ konečne naplno si užiť svoje telo. Uvoľniť sa a naučiť sa techniky, ako budeš môcť energiu vášne premieňať na nekonečnú lásku a naplno sa jej odovzdávať, napríklad aj neskôr pri milovaní sama so sebou alebo so svojim partnerom.

Práca na rozvoji sexuality je vždy z veľkej časti individuálneho charakteru. Vyžaduje trpezlivosť, úprimnosť sama k sebe a disciplínu. Netreba sa hanbiť požiadať o pomoc a objednať sa na terapiu.

Poskytnem ti láskyplný a bezpečný priestor, kedy budeš mať možnosť dotknúť sa určitého bloku alebo vzorca, ktorý ti nedovoľuje pustiť kontrolu a úplne sa uvolniť. Môže ísť o určité spomienky z minulosti, kedy si sa podvedome naučila, že odovzdanie sa láske ti skôr ublížilo a teraz máš teraz strach znova sa do toho ponoriť.

Asi to už cítiš, že...

Sexualita sa stáva súčasťou tvojej spirituálnej cesty, do ktorej by si chcela priniesť viac vedomia.

"Mnoho žien sa naučilo blokovať svoju sexuálnu energiu, pretože boli v minulosti fyzicky alebo psychicky znásilnené alebo majú inú traumatizujúcu sexuálnu skúsenosť, kedy nedokázali povedať svoje "nie". Takéto ženy majú problém so samostatnosťou a prevzatím zodpovednosti za svoj život. Alebo priťahujú do svojho života mužov, ktorí im pripomínajú ich zranenia. Týmto ženám pomáham opätovne sa spojiť so svojou sexuálnou energiou. Je to veľmi jemná a postupná práca, kedy si žena postupne znovu učí, že sa môže cítiť sexy, sama sebou a zároveň bezpečne."

Pri práci používam techniky meditácie, vizualizácie, jemného láskyplného dotyku, tantrické odblokovanie (De-Armouring: Andrew Barns), masáže ale aj šamanské očistné techniky a psychoterapiu. Súčasťou každého stretnutia je rozhovor a dostatok času na integráciu. 


Rituál uctenia tela a otvorenia srdca
Tantrické odblokovanie a Energetický orgazmus

Šamanské masáže podľa Elementov

Vaša Lucia Jasna