5 Elements Therapy

Masáže podľa London Temple Tantra School J. Hawkena

Elementy vnímam ako medicíny. Sú to bytosti vysokých vibrácií, ktoré tu jednoducho SÚ. Nie je to však tak, že my ich budeme len používať na naše liečenie a nič im za to nedáme. Budujeme si s nimi vzťah. Čím dlhšie pracujem s elementami, tým väčší rešpekt a lásku k nim pociťujem. Čistím a napájam sa v prírode, osamote, väčšinou na energetických miestach v Malých Karpatoch, v potôčiku, jazierkach na Menhiroch, s vetrom vo vlasoch. Denne pracujem s bytosťami elementov a meditujem na ne, ďakujem im, žehnám im, prosím o odpustenie...Sú úžasným pomocníkom a ja som neskutočne vďačná, že som mohla spoznať ich silu a môžem ju odovzdávať ďalej prostredníctvom dotyku.

Táto terapeutická prax vám umožňuje vybrať si z piatich rôznych zážitkov inšpirovaných prírodnými živlami - elementami. Masáž vás zavedie z mysle, z tela a do prúdu vašej životnej energie a spojí vás s liečivou bytosťou vybraného živlu. Masáže podľa Elementov sú kombináciou techník Tantra masáže, tantrických štruktúr (niektoré vyžadujú vašu aktívnu spoluprácu) a šamanských techník (otvárania energie, napájanie sa na bytosti elementov, liečenie dotykom a pod,).

Potrebujem sa očistiť, prijať a uvoľniť svoje emócie..

Voda predstavuje kvalitu plynutia, púšťania...Masáž má očistný charakter nielen pre vaše fyzické telo (toxíny, svalové napätie..), ale aj pre vašu psyché (potlačené vodné emócie). Rozpohybovaním vodného elementu a vody v tele (sme skoro 80 % voda) sa začnú vaše emócie hýbať a tým sa uvoľnia ľady (emócie) vo vás. Zlepší sa váš psychický stav, budete viac cítiť, viac sa smiať, viac prežívať...stanete sa EMPATICKEJŠÍ.

Len ak si svoje emócie vážime a dovolíme si ich cítiť, môžeme v sebe vytvoriť ROVNOVÁHU.

Prúdenie a plynutie sú dve hlavné vlastnosti vody a emócií ako takých.

STAŇTE sa vodou, staňte sa bezbrehým oceánom, OTVORTE sa svojim emóciám a začníte CÍTIŤ.

Potrebujem poliečiť svoje fyzické telo a sexualitu..

Strácate pevnú pôdu pod nohami? Cítite, že sa potrebujete VRÁTIŤ k svojmu telu (dalo vám to už vedieť, že?) a OBNOVIŤ tak rovnováhu vášho zemského prvku? Potrebujete prebudiť svoju sexualitu?

Ak sa potrebujete vedome zaoberať fyzickým životom: nie iba tak, že umožníte vášmu telu aby budovalo, cítilo, skúmalo a tvorilo, ste tu správne. Vynikajúcou starostlivosťou o seba, s plnou úctou a láskou k telu je práve táto zemská masáž, ktorá sa znovu postará o vaše fyzické telo.

Masáž slúži na zbavenie tela od nahromadeného stresu tak aby ste sa mohli znovu dostať do kontaktu s vaším obnoveným telom a svetom okolo vás, pomáha dostať vaše zemské energie do rovnováhy.

Dochádza k ROZŠIROVANIU genitálneho potešenie do prežívania tohto potešenia v celom tele od stimulácie k citlivosti. Masáž možná aj bez dotyku intímnych oblastí.

Potrebujem vyjasniť myseľ a usporiadať si myšlienky..

Vzduch predstavuje intelekt, logické myslenie a myšlienky ako také. Je to naša MYSEĽ.

Keď váš vzdušný prvok poletuje ako divý a vy neviete usporiadať svoje myšlienky, táto masáž vás ich zaručene zbaví.

Ak je naopak váš vzduch nehybný ako smrť a vy máte tzv. BRAIN FOG (zahmlenú myseľ), táto masáž rozpohybuje element vzduchu vo vás a vám to opäť začne CRYSTAL CLEAR myslieť.

Čokoľvek, čo poskytuje mysli konkrétnu, jednoznačnú úlohu, pomôže sústrediť sa s jednoznačným zámerom. Pri tejto masáži sa budeme učiť pracovať vedome s dychom, tak aby sme rozpohybovali chýbajúci element ohňa a tiež budeme pracovať na otváraní srdiečka.

Potrebujem uvoľniť ohnivé emócie (hnev), transformovať nepotrebné a tak obnoviť životnú energiu..

Ak je váš ohnivý prvok búrlivý a vy sa obávate jeho sily alebo je naopak pridusený a vy ste taký... "mäkkýš/-ka"... táto terapeutická masáž vám pomôže harmonizovať (umierniť alebo naopak rozdúchať) váš vnútorný OHEŇ.

Ak neviete ovládať svoje ohnivé emócie (AGRESOR), ste v poriadku!!!! Mali by ste však urobiť vo svojom každodennom živote miesto snom, intuícií a víziám. Pretože vy len nemáte kam usmerniť svoju úžasnú ohnivú energiu. Čo tak použiť ju na vymedzenie svojich osobných hraníc?

Dokonca môžete do svojho fyzického života, intelektuálnych procesov aj emocionálneho vedomia vniesť pohľady a vízie z perspektívy vznášajúceho sa orla (alebo hocijakého silového zvieraťa s ktorým sa stotožňujete).

Masáž je vhodná na obnovu svojej životnej sily (vnútorný oheň). Alebo na spracovanie strachu z potláčaných ohnivých emócií (hnev, agresivita, vina, hanba a pod.).

Potrebujem sa napojiť na svoju dušu..

Tvoje telo je tvoj chrám. Telo vnímame ako posvätný chrám tela a prejavujeme mu patričnú úctu. Ale ty VIEŠ, že nie si len toto TELO...

Táto masáž ti umožní prežívať svoje energetické telo, ktoré prebýva vo fyzickom tele. TY vstúpiš do stavu ROZŠÍRENÉHO VEDOMIA. Tak pomaly, že si to ani nevšimneš. Návrat bude ako prebúdzať sa z magického sna..

Fotogaléria

Referencie

Mnohé duchovné tradície rozoznávajú kvapaliny ako skupenstvo, ktoré reprezentuje emocionálnu stránku človeka. Aj Kristov impulz premieňal vodu na víno, nižšie, nevedomé stavy na vyššie, ušľachtilé emócie. Terapia piatich elementov vodného živlu pracuje s týmto poznaním. Rozprúdi stojaté vody nášho podvedomia, smútok, nevyrovnanosť, nenaplnené túžby, ktoré nás trápia a ťažia, ako mŕtva voda, ktorá už nie je svieža a ktorou nepreniká svetlo. Prípravou je pomerne dynamický úvodný rituál, pohybom prenikajúci naše stojaté vody, ktorý ich rozvíri a naučí nás narobiť poriadne vlny. Nasleduje masáž, udržiavajúca predstavu oceánu plného života, s ktorou sa dá stotožniť, naladiť sa na ňu a cez svoje telo rozvlniť aj vnútro a nechať to pomalé znovu plynúť. Ide o zaujímavý spôsob ako pomocou kontaktu rúk masérky sú odhalené citlivé miesta nášho tela, t. j. také, ktoré sú spojené s pridlho strnulými emóciami a stavmi mysle, ktorých "voda neprúdila správne". Keď som sa na ne zameral, skúsil som ich cielene odomknúť, uvoľniť. Výsledok sa dostavil v najbližších dňoch ako celkové zharmonizovanie, ľahšie prijímanie života a všetkého, čo prinesie, väčšia vyrovnanosť a chuť tvoriť a činorodo pracovať. Obe terapie zároveň priniesli výrazne zlepšený spánok, aspoň v najbližšom období.

Gabriel


Ďakujem za magickú masáž...spojenie so zemou, so sebou a svojim telom.

Simona


Keď som išla vyflusnutá z dnešného diania na masáž, dávala som si minimálne šance, že sa budem vedieť odreagovať. No odchádzala som vláčna ako ta najčerstvejšia vianočka! Nebola to však len "obyčajná" masáž, bolo to prepojenie dychového cvičenia a meditácie, s fyzičnom, psyche, vnútornou znovuobjavenou energiou. Ako som po ukončení povedala, bola to bomba. Odporúčam Vám všetkými desiatimi!

Sandra

Človek sa skladá z mnohých stránok, vrstiev osobnosti, ktoré sa v živote prejavujú po svojom. Ak im nevenujeme dosť pozornosti, alebo máme k nim nevyrovnaný vzťah, ignorujeme ich, ony sa zdeformujú, vychýlia určitým smerom alebo zalezú do nejakého svojho kúta, odkiaľ nás potom v nevhodnej chvíli strašia a rôzne sa nám pripomínajú.Ich integrujúcim prvkom je ale Spirit - Duch, ktorý vie spolupracovať so všetkými. Táto terapia vám to pripomenie a ak niekde máte slabosť, naučí vás nadviazať so svojimi zložkami kontakt a prijať ich.Začína sa pôsobením na zmysly. Pomocou každého svojho zmyslu ochutnáte rôzne podnety, ktoré necháte na seba pôsobiť bez predsudkov. Ak budete pozorní, tie najobyčajnejšie veci sa vám odhalia tak ako ste ich predtým nepoznali...Pri masážnej časti už prechádzate viac ku vedomej práci so svojimi hlavnými zložkami, osobami. Stačí sa nechať viesť a Lucia vám pomôže zoznámiť sa s tým, čo ste doteraz pred sebou skrývali alebo ste si nechceli priznať. Potom s každou vnútornou osobou, ktorú v sebe máme nadviažeme kontakt, celkom ľahko, jednoducho a čisto. Až ich nakoniec pozveme všetky do spoločného kruhu, pod jednu strechu.
Terapia elementu Spirit je jeden z najkomplexnejších zážitkov, ktoré som pri masážach alebo terapiách akéhokoľvek druhu zažil. Pri tejto príležitosti musím oceniť skvelú improvizačnú schopnosť Lucie, spôsob, ktorým dokázala pre konkrétnu potrebu klienta doslova na počkanie skomponovať všetky prvky, s ktorými sa tu narába, a bolo ich celé spektrum. Niečo také vyžaduje skutočné majstrovstvo, široké poznanie a múdre vedenie. A to všetko v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Ďakujem!

Rasťo

Objednajte si moje služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a čoskoro sa Vám ozvem.

PODMIENKA: Klient sa sústredí na prijímanie liečivých dotykov.