Sound Medicine and Shamanic Journey

Zvuková cesta s Ceremóniou Rapé

Sound Medicine je zvukovou cestou skúmajúcou liečivé zvukové vibrácie z nástrojov ako krištáľové misky, tibetské misky, meditačná flauta, koshi, šamanský bubon a iné. Hudba sa dotýka nášho srdca a otvára nám dvere do vnútorného sveta. Pozývame vás na skupinovú meditáciu zvukom.

Shamanic Journey je imaginácia - vedený výlet do krajiny archetypov za účelom osobnej terapie. Je to hlboký spôsob, ako viesť vnútorný rozhovor a zistiť informácie ktoré cenzúrujúca časť mysle vytesňuje. Vnímanie, jasnosť a porozumenie sa prehlbujú každou cestou. Klient si rozvinie intenzívnejšie uvedomenie emócií a naučí sa, ako prijať všetko čo vidí na svojej ceste. Šamanské cesty sa prirovnávajú k hre na hudobný nástroj, pretože efektívne a úspešné zvládnutie techniky si vyžaduje veľa praxe. Tento proces prekračuje tradičné predstavy materialistickej reality a umožňuje čerpať poznanie a liečivú silu z hĺbok nášho bytia. 

Rapé Ceremónia je jemný a láskyplný rituál s indiánskymi medicínami vyrobenými indiánskymi kmeňmi v Južnej Amerike, dovezenými až k nám do strednej Európy za sprievodu skúsených terapeutov. Podľa nás sú tieto domorodé medicíny ako stvorené pre moderného človeka tejto uponáhľanej doby. V bezpečnom prostredí nám umožnia na chvíľu sa zastaviť a vychutnať si čaro momentu - pri ohníku (v lete) - sami so sebou alebo aj s priateľmi (môžete sa pridať a spievame). Počas ceremónií hráme ná nástroje a spievame, je to jednoducho stretnutie ľudí jednej krvnej skupiny. Rapé aj Sananga majú vlastnosti podporujúce zdravie na fyzickej, mentálnej i duchovnej úrovni, zbavujú nas strachu, vyjasňujú myseľ a tým nás sprítomňujú.

Čo je to Rapé a aké má účinky?


Rapé je popol z tabaku Mapacho s prímesami rôznych liečivých bylín.

Rapé je posvätný, účinný, očistný a hlboko liečivý prostriedok, ktorý sa vyrába starodávnym a namáhavým procesom z tabakového listu a rôznych amazonských liečivých rastlín, stromov, listov, semien a ďalších prísad z pôvodných kmeňov. Každá odroda tabaku má liečivý zámer už pri výrobe, ktorý doň vkladá šaman. Tabak sa aplikuje bambusovou trubkou, zvyčajne do každej nosnej dierky samostatne. Je však možnosť použiť aj nástroj umožňujúci aplikáciu do oboch nosných dierok súčasne. Rapé čistí, usporadúva a vyrovnáva naše energetické pole. Niektoré odrody odstraňujú fyzické choroby a iné čistia myseľ. Otvárajú víziu, zbavujú nás fyzických, emocionálnych a duchovných chorôb. Koncentrujú sa na vnímanie a pomáhajú spojiť sa s univerzálnou energiou.

Všeobecne možno povedať, že aplikácia rapé má nasledujúce účinky: hlboko napomáha opätovnému zladeniu a otvoreniu všetkých vašich čakier, zlepšuje vaše uzemnenie, uvoľňuje akúkoľvek chorobu na fyzickej, emocionálnej, duševnej a duchovnej úrovni, otvára tretie oko, dekalcifikuje epifýzu, odstraňuje všetky duševné zmätky, uvoľňuje akékoľvek negatívne myšlienky, odstraňuje všetky negatívne entity, spája vás s vaším božským dychom a povznáša vaše spojenie s Duchom.

Upozorňujeme, že po aplikácii rapé sa môžete stretnúť s čistením, vracaním, pohybmi čriev a zvýšenou tvorbou slín, čo je úplne normálna reakcia, kedy sa z vášho energetického a fyzického tela uvoľňuje zablokovaná energia, toxíny a choroby. Je dobré mať po ruke vedierko, toaletný papier a pitnú vodu.

Každé rapé má iné vibrácie, iné vlastnosti, nesie inú informáciu, líšia sa v jemnosti a má veľmi odlišné účinky na energetické pole. Navyše potom čo si vybudujete hlbší vzťah s každým rapé, stane sa pre vás mocnou rastlinou učiteľkou, ktorej potom môžete klásť akékoľvek otázky alebo môžete ísť do každej posvätnej ceremónie s konkrétnym zámerom.

V priebehu obradu Ayahuasca sa u kmeňov Yawanawa, Kaxinawa-Huni kuin a Katukina (brazílskej domorodé kmene) bežne používa rapé s cieľom uvoľnenia chorôb, rozpúšťania zablokovaných energií, nachádzania nových myšlienok a jasného pohľadu.

Kontraidikácie

Skúsenosť s Rapé nemusí byť vždy pozitívna. Môže nás bolieť sliznica, páliť oči, dokonca to môže prejsť do stavu, keď nás bolí brucho, hlava alebo začneme zvracať. Rapé nesmiete užívať ak ste tehotná, dojčíte, máte vysoký tlak, kardiovaskulárne problémy, epilepsiu, trpíte schizofréniou alebo užívate antidepresíva. 

Účasť na ceremónii s Rapé je na vlastnú zodpovednosť.

Stiahnite si súbor pokyny k ceremónii:

ÚČINKY ZVUKOVO REZONANČNEJ TERAPIE


 • Uvoľnenie stresu a napätia
 • Uvoľnenie pohybového aparátu, napätia svalstva
 • Harmonizácia tráviacich funkcií
 • Urýchlenie spomalenej krvnej a lymfatickej cirkulácie
 • Vyrovnanie psychiky
 • Posilnenie imunity
 • Zlepšenie dýchacieho aparátu
 • Zlepšenie schopnosti koncentrácie
 • Odstránenie bolestí hlavy
 • Zlepšenie práceschopnosti a odstránenie nadmernej vyčerpanosti
 • Spoznanie meditatívnych stavov


Účinky šamanských hudobných nástrojov

 • Fungujú ako médium, ktoré pomáha navodiť zmenené stavy vedomia, tzv. tranz
 • Majú očistný a uvoľňujúci účinok na naše pocity a emócie
 • Uzemňujú
 • Harmonizujú energetický systém a obnovujú rovnováhu a pod.

Cena

20 €

Platí sa priamo na mieste konania.

Fotogaléria z Festivalu Hippie Jam v Nitre

Referencie

Zvukové meditácie sú vždy neopísateľným zážitkom. Tóny misiek mi pomohli sa rýchlejšie dostať do hlbokej meditácie, spojenia so sebou a svojim vyšším ja. Okrem toho, že to je úžasná forma relaxácie, zvuky pôsobia na naše energetické dráhy a verím, že dokážu liečiť nerovnováhy v tele a chorobné stavy. Je to jedna z najlepších meditačných techník, ktorú som doteraz vyskúšala a vrelo odporúčam. Ten, kto raz vyskúša, už nebude chcieť prestať :-)

Veronika

Veľmi sa mi páčilo ako rezonovala kryštálová miska, bolo cítiť ako sa miestnosť v tej vibrácií trasie. Po doznení som cítil blažené ničím nedotknuté božské ticho, ktoré akoby jasne liečilo moju myseľ. Najsilnejší zážitok som mal s miskou a vedenou meditáciou o krkavcovi, ktorý sa v tej chvíli a neopakovateľnom tóne zahryzol do môjho tela. V momente sa aktivovala frekvencia vibrácie, v ktorej som sa kúpal ako Mojžíš v posvätnej rieke. Doslovne som sa stal fontánou energie liečivej sily, ktorá zo mňa vytryskla a celého ma obklopovala a umývala staré vzorce.    

Mirka


Rapé ceremónia v bezpečnom a láskyplnom priestore, ktorý Lucka tvorí, je úžasnou a veľmi silnou kombináciou pre liečenie duše a tela každého z nás. Ja osobne som mala dva veľmi intenzívne zážitky, vďaka ktorým následne započali procesy čistenia a transformácie celej mojej bytosti. Som za to veľmi vďačná ako Lucke, tak sebe a celému vesmíru a veľmi túto medicínu odporúčam.

Miška Zelenková


Pre mňa veľmi intenzívny zážitok, ktorý má vtiahol do prítomnosti a pomohol mi nazrieť na veci, ktoré som cez svoju racionálnu myseľ nevidela. Cením, že som za týmto zážitkom nemusela vycestovať do zahraničia a tú atmosféru, ktorú tento zážitok priniesol. Určite to nebola moja posledná Ceremónia.

Lucka

Toto bola asi jedna z najsilnejších rape ceremónii, ktoré som v mojom živote zažila.... Dokonca sa mi vďaka prijatiu čarovnej bylinky rape, podarilo odblokovať nejaké moje silné bloky.... Pretože, pár dní po rape sa cítim oveľa viac šťastnejšie a uvoľnenejšie ako predtým.... Takže je to skvelá vec, najmä pre ľudí ktorý sa nevedia až tak prirodzene uvoľniť.... Pretože pre mňa je práve uvoľnenie jedna z najťažších vecí, ale od tejto ceremónii sa mi podarilo dovoliť cítiť uvoľnenie ale tak isto aj ďalšie iné emócie ktoré som predtým v sebe udupala.... Ale každopádne odporúčam vám zažiť tento silný zážitok.... Pretože nikdy neviete čo vás rape môže naučiť a mňa toho vždy naučí mnoho 

Kamila


Objednajte si moje služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a čoskoro sa Vám ozvem.

Aplikácia Rapé je na vlastnú zodpovednosť, je potrebné odsúhlasiť vo formulári.