Retreat s Andrewom Barnsom: T. Odblokovanie tela (TOT) a Energetické blaho- moja skúsenosť

05.07.2022

Článok opisuje moju jedinečnú skúsenosť. Techniky, ktoré sme mali možnosť zažiť mohli ale aj nemuseli mať súvis s procesom odblokovania srdca, ktorý opisujem. 

Pretože mám v sebe prirodzenú túžbu po partnerovi a rodine, fakt, že sa mi v tejto sfére doteraz nedarilo mi spôsoboval častý smútok a depresie. Som na ceste už takmer 5 rokov a neustále sa snažím zlepšovať svoj život. Vzťahy a sexualita sú jeho neoddeliteľnou súčasťou, a preto som sa rozhodla, že potrebujem zmenu. Prvým krokom bolo prijať zodpovednosť za svoju tvorbu (slabé hranice, nedostatok seba-prijatia a sebalásky..) a nájsť spôsob, ako sa týchto zranení dotknúť, pochopiť a prijať ich. A keď sa človek rozhodne, vesmír ho podporí. :)

Celý môj sexuálne aktívny život som bola priťahovaná k mužom, ktorí neboli pre mňa vhodní (nechceli sa viazať alebo pokročiť vo vzťahu) a moje očakávania a predstavy mi viac ubližovali ako dávali.

V pravý čas prišla ku mne informácia, že existuje metóda "Tantrické odblokovanie tela", ktorú vedie Andrew Barns a pobyt sa bude konať v blízkosti môjho bydliska! A keď mi volala kamarátka, že ide aj ona, neváhala som a ihneď som sa prihlásila. Vtedy som ešte netušila, že mi táto technika hĺbkovej masáže pomôže odomknúť "bezpečne" uzatvorený vzorec tvorenia mojich vzťahov a že prvýkrát týždeň po pobyte budem môcť rozpoznať a transformovať zranenie z opustenia, ktoré som si nosila stále so sebou. Viac o Andrewovi a jeho metóde sa dozviete TU.

Poznámka 1: Tantrické odblokovanie tela je proces uvoľňovania blokov, vzorcov, presvedčení, ktoré súvisia so sexualitou a je prípravou na tantrické prežívanie svojho tela a svojho energetického potenciálu. Preto ho Andrew používa spolu s technikou Energetický orgazmus. Táto metóda nelieči traumu spojenú so sexualitou, v takom prípade treba vyhľadať odborníka na túto problematiku.

Poznámka 2: Môj proces môže, ale aj nemusí súvisieť s technikou TOT. Môže súvisieť aj s ostatnými technikami, ktoré robím a s tým, že som na toto bola pripravená (správne načasovanie).

Čo sa udialo počas pobytu Tantrické odblokovanie tela a Energetický orgazmus, čo mi dovolilo dotknúť sa svojho zranenia?

Andrew je úžasný a charizmatický muž so šibalskými chlapčenskými očami, vážim si jeho pokoj, múdrosť a ľudskosť ale aj hravosť. Celý pobyt bol pre mňa úžasnou skúsenosťou a prechádzala som si obrovskými osobnými procesmi. Štruktúry a spôsob, akým bol program vyskladaný, mi umožnil posúvať sa jemne a pomaly do hĺbok vlastných temných miest (podvedomých vzorcov). Celý tím ľudí, vrátane organizátorky a asistentiek odviedol vynikajúcu prácu, cítila som sa veľmi bezpečne a prijatá taká, aká som. Mohla som sa uvoľniť a to mi pomohlo rozpoznať, čo naozaj v sebe nosím a čo z toho mi už neslúži.

Tantrické odblokovanie srdca

Prvá výmena terapie TOT bola hneď veľmi silnou transformačnou skúsenosťou, pretože som bola vo dvojici s už skúsenou bulharskou dievčinou. Pri tejto metóde vyvíjame tlak na hĺbkové svaly, ku ktorým sa pri bežnej masáži nedostaneme. Sú to miesta, kde sa nás ešte nikto nedotýkal, niektoré pod kosťami, iné pod povrchovým svalstvom. Naše telo si z vnútorného fyzického alebo psychického napätia vytvára brnenie (z fr. slova ARMOUR), aby nás ochránilo pred ďalšími podobnými zážitkami, ktoré by sa mohli zopakovať. Veľa takýchto blokov vzniká v detstve, keď je telíčko ešte slabé a nevie sa inak brániť. V týchto svaloch sa vytvoria spazmy, tvrdé a boľavé miesta, ale keďže k nim nemáme bežne prístup (resp. nepoznali sme doteraz techniky, ako sa k nim dostať), zostávajú tam a bránia nám autenticky prežívať svoj život tak, ako by sme si priali. Moja kolegyňa mi takýchto bodov stlačila niekoľko (niektoré intuitívne). Najsilnejší proces som zažila pri uvoľňovaní bodov na srdci (hrudná kosť) a v medzirebrových svaloch. Prichádzali mi vízie, aha-momenty, ktoré súviseli s mojím posledným partnerom. Uvoľnili sa mi emócie: strach, zúfalstvo, smútok, beznádej... oplakala a pustila som to, s čím som sa nevedela dlho vyrovnať: stratu lásky. Uvedomila som si, že to bola len moja ILÚZIA. Lásku nikdy naozaj nestratíme, ak ju nosíme v sebe...V tom momente som sa cítila naozaj uvoľnene, nevedela som, čo mi to všetko ešte prinesie...

Počas celého týždňa som zažila takýchto vnútorných uvoľnení a procesov ešte niekoľko, ale dnes chcem rozprávať práve o zranení z opustenia a integračnom procese, ktorý s ním súvisí, pretože je to téma, ktorá má potenciál osloviť ľudí s podobným problémom.

Integračný proces

Rozhodla som sa ho stráviť s bývalým partnerom, s ktorým som žila typ vzťahu, v ktorom sa prejavovali vzorce správania zo STRACHU z opustenia/ odmietnutia v minulosti. Toto partnerstvo sme nevedeli ani jeden z nás ukončiť, hoci nás zraňovalo. Niekoľkokrát sme žili v odlúčení ale vždy nás to k sebe opätovne pritiahlo. Zaujímavé na tom všetkom je, že tento vzorec tvorby vzťahu máme s bývalým partnerom spoločný. Mohol to byť jeden z dôvodov, prečo sme vo vzťahu zotrvávali tak dlho, hoci nám ani jednému nevyhovoval? Ak áno, tak ako tento strach transformovať? Mala som podozrenie, že tam existuje nejaký druh vzájomnej závislosti.. Prosila som Boha, aby som tomuto vzťahu dokázala už konečne dať svoje jasné ÁNO alebo konečné NIE.

Pochopila som, že odmietanie bola jediná forma lásky, akú sme ja aj môj partner poznali. Odmietanie bolo našou dávkou DROGY, našim afrodiziakom. Strachom sme si ho priťahovali. Rozchádzali sme sa miliónkrát so slovami: Ty ma neprijímaš takého/takú, aký som/aká som. Je možné, že práve po tomto sme túžili? Byť opúšťaní a odmietaní.. lebo takto sme nevedomky opúsťali, posudzovali a odmietali SAMI SEBA? A toto toxické zaobchádzanie sme si nevedomky zamenili za LÁSKU a SEBA-LÁSKU?

V čase integrácie som dostala možnosť dotknúť sa toho miesta, ktoré vo mne vytváralo akési ´zaháčkované´ vnímanie, ktoré ma robilo neslobodnou v komunikácii toho, čo skutočne vo vzťahu od partnera potrebujem....Malá ale podstatná neosvetlená časť môjho ja, zahalená závojom temnoty, ktorá sa vytvorila z nejakého dôvodu, ktorý nepoznám. Prvýkrát v živote, som bola schopná túto čas seba uvidieť, objať, poslať jej pochopenie...Mojim cieľom nie je, aby sa táto moja časť rozplynula. Tým, že jej dávam pozornosť a pozývam ju do procesov, už nemusí nečakane zasahovať do môjho života. Proste už sa nachádza pri rozhodovacom stole spolu s ostatnými mojimi archetypmi. A uvidíme aké zázraky sa budú diať! :)

A potom som po prvýkrát zažila samú seba ako si nastavujem hranice a odchádzam z hraničnej situácie do bezpečného prostredia, kde som si dala možnosť uvedomiť si svoju hodnotu a postarať sa o svoje zranené vnútorné dieťa. Ďalší proces som smerovala na preseknutie pút s týmto partnerom, poďakovanie za dary, ktoré sme si dali a otvorenie sa tvorbe lásky na základe prijímania seba samej a svojich zranení. Dôležité bolo pre mňa teda prijať a akceptovať aj svoje vzorce a strachy, vedieť ich správne komunikovať a nastaviť si si vo vzťahoch zdravé hranice. Niekedy to znamená dať partnerovi aj ultimátum. Prvé a posledné.

Ako sa cítim teraz?

Slobodne, pretože som bola schopná dať svoje NIE tomu, čo nefungovalo a tým som povedala sebe svoje ÁNO.

Viac si vážim samú seba a svoju minulosť. Mám bližšie sama k sebe a k svojim traumám a k tomu, čo mi na sebe vadí, pretože viem, že práve to predstavuje môj potenciál.

Nadšene, pretože sa teraz už môžem otvoriť láske k mužovi, ktorý ma bude bude môcť viac vnímať a milovať za to, aká som.

Plná odhodlania, stanovovať si svoje osobné hranice a vedieť si ich ustáť. Pripravená komunikovať jasne a z hĺbky svojho srdca bez toho, aby som musela manipulovať alebo sa nechávala manipulovať. Rozhodnutá zvyšovať a strážiť si svoje hranice svojej SEBA-LÁSKY a SEBA-HODNOTY.

To najväčšie liečenie prišlo už týždeň po skončení pobytu.

To z hĺbky srdca prajem všetkým bytostiam :)

Záver

Verím, že bloky a vzorce správania uložené v hlbokých svaloch sa dajú pomocou techniky TOT uvoľniť. Je potrebné rátať s tým, že to bude fyzicky aj psychicky nepohodlné, nepríjemné až bolestivé. Uvoľnenie je podporené intenzívnym dýchaním, ktoré je spojené až s hlasovým prejavom, ak treba. Preto je dôležitá podpora, osobná skúsenosť a citlivosť, ale aj vnútorná sila a múdrosť terapeuta, ktorý vás týmto procesom bude sprevádzať.

Tantrické terapie, kurzy a pobyty sú podľa mňa jedným zo spôsobov, ako spoznať a prijať svoju sexualitu, prepojiť ju s ostatnými časťami nášho JA tak, aby vás podporila v rozhodnutiach, ktoré sú pre nás najlepšie. Metóda Tantrické odblokovanie nám pomáha uvoľniť bloky na ceste k slobodnému prístupu k našej sexuálnej energii.

Naďalej by som rada využívala svoje skúsenosti a pomáhala druhým tak, ako to už nejaký ten čas robím. Praktiky, ktoré sa učím a zažívam na vlastnej koži, mi pomáhajú sprevádzať a podporovať mužov a ženy, ktorí majú problém s nadviazaním skutočne láskyplného partnerského vzťahu alebo majú pocit, že ich niečo obmedzuje v ich prežívaní lásky ako takej.

Viac o mojich terapiách TU:

Rituál uctenia tela a otvorenia srdca

Tantrické odblokovanie tela a Energetický orgazmus

Prajem vám

Veľa slobodnej lásky bez obmedzení

Vaša Luu