Uzdravovanie ženskej sexuality: Práca s Elementmi (Živlami)

27.06.2023

Milujem prepájanie prírodného šamanizmu a uzdravovania sa s pomocou živlov, ktoré sú mojou súčasťou. V čistom prostredí cítim ich znásobenú prítomnosť, nielen v okolí, ale aj v celom svojom tele. Keď sa to deje, je to vnútorný proces, ktorý rozbíja všetko staré a premieňa to na popol. Vytvára výživnú pôdu, aby nové mohlo rásť. Nič nezostane tak, ako bolo. Po takomto liečení zvykne vo mne prebiehať niekoľko očistných procesov naraz. Je to riadny " fičák".

Tentokrát som zažila nádherné liečenie v čistej prírode na povodí Váhu. Nášla som tu pieskové pláže, nádherné zátoky s leknami, čistú prúdiacu vodu (rieky majú očistnú silu), zvieratá v prirodzenom prostredí, slnko, ktoré lieči a nespáli. Je možné tu precítiť nielen očistnú silu živlov, ale aj  puto s prírodou, ktoré vo víre veľkomesta a pracovných povinností často strácame. Vzťah sa obnoví a začne čistiť to, čo mám v sebe zo stresu nahromadené. Moja vnútorná žena sa začala v tej kráse prebúdzať. 

V prírode sa snažím vyhľadávať miesta, kde nie je veľký pohyb, aby som tak mohla dať priestor vlastným myšlienkam, pocitom a procesom. Pomocou rituálu s medicínou "Rapé" (indiánsky ceremoniálny tabak) žiadam osobitne všetky živly o liečenie. Volám VODU, aby odplavila moje emócie, hladím ZEM a modlím sa za dary, ktoré prináša, prosím ju o oporu. VIETOR sa zas rád šibalsky postará o upratanie myšlienok, napríklad aj tak, že upúta moju pozornosť hrou so všetkým, čo dokáže zdvihnúť. OHEŇ je živý transformátor, rád "papá" polienka strachov a všetko, čo som ochotná do neho pustiť. Ak chcem napríklad pracovať aj so svojou sexualitou,  požiadam ho  aj o "rozdúchanie komína Kundalíni", teda rozprúdenie životnej sexuálnej životnej energie. Nezabudnem spomenúť  "VEĽKÉHO DUCHA", ako je v indiánskej tradícii nazývaný BOH alebo ZDROJ, pretože ten je so všetkým prepojený. Aj s vami môžu elementy začať čoskoro komunikovať... stačí len načúvať. 

Liečenie vnútornej milenky

Jeden z najkrajších pocitov, aký som s VODOU prežívala, bolo prijatie tej časti seba, ktorú som mala zranenú, bol to " Archetyp MILENKY" vo mne. Je to časť mňa, ktorá si plne užíva a preciťuje radosť naplno, aj cez svoje telo. Rozpoznáva a ctí si svoje dary a skutočne sa vie odovzdať do prúdu (nielen sexuálnej) životnej energie a VIE, kde sú jej hranice. Ako rieka má svoje dva brehy a keď sa voda cez ne prevalí, je zle. Ona však vie, že medzi týmito dvoma brehmi môže prúdiť a bárs sa môže aj utrhnúť, všetko zmiesť so sebou v divokosti. A ona si to užíva. 


Slobodná milenka v nás sa miluje so životom. Užíva si svoje telo a svoje dary. Život ňou preteká ako rieka. Má svoje dva brehy, ktoré si stráži. Ale medzi nim sa môže rozprúdiť vo svojej divokosti.

Vo vode som naplno precítila, ako som sa kedysi sama odsúdila, ako som samú seba označila za slabú. A ako som túto svoju časť odmietala. Nedovolila som si naplno prežívať to, čím naozaj som a ani si uvedomovať, že som oveľa viac, ako len tá zranená časť mňa. Jediný, kto to ešte stále riešil, som bola JA SAMA. Jedine ja som si mohla pomôcť.

Vylovila som si ju z Váhu a prijala som ju takú, aká naozaj kedysi bola. Nevedomá rozlišovať, čo je pre ňu dobré a čo nie. Za to zaplatila príliš vysokú cenu. Sebaodmietanie, neschopnosť dôverovať a odovzdať sa mužskému princípu, ktorý ju tak zranil. Bola v obeti. A tak som pustila všetky tieto pocity dolu prúdom. 

Dovolila som vode odplaviť všetky pochybnosti voči sebe, keď som zbláznená, keď po niekom túžim tak veľmi, že nedokážem normálne fungovať. Vyplavili sa strachy. Je tam teraz niekto. Púšťam ho k sebe.  Uvoľňujem strachy do prúdu rieky a rieka je pri mne ako matka, ktorá objíma svoje dieťa. 

Odpustila som si. Uvedomila som si, že som potláčala samú seba, prispôsobovala sa a tým som si NEDOVOLILA žiť to, čo naozaj chcem, po čom naozaj túžim. A to nielen v sexualite, ale predovšetkým v ŽIVOTE. Cítila som, ako sa mi životná energia vracia naspäť domov. "A teraz už začínam ŽIŤ", vyskočila som opäť na dosku a pádlovala do zátoky. 

Čo sa to v našej spoločnosti so (ženskou) sexualitou stalo?

"Moja sexualita nie je správna, prejavovať sa sexuálne nie je správne, potrebujem svoje túžby skrývať", v našej spoločnosti je ešte stále žena, ktorá prejavuje neskrývane svoju sexuálnu túžbu a užíva si v myšlienkach, slovom či telom, považovaná za nedobrú partnerku, utekajúcu manželku či zlú matku. Nehovorím tu o podvádzaní oficiálneho partnera bez jeho vedomia, hoci nevera je veľmi častým javom.

Hovorím o tom, ako sú podľa mojej skúsenosti programované dievčatá a mladé ženy. Keď si užíva muž a strieda partnerky jednu za druhou, je považovaný za frajera. Keď to robí dievča, je považované za ľahkú. Pritom je možné, že len nemá dostatok informácií alebo že žijeme v spoločnosti, ktorá je tak trochu pokrytecká. V ideálnej spoločnosti (tak ako si to predstavujem ja),  by sa každý staral každý sám o seba, prípadne by to poriešil fungujúci kmeň. 

Týmto "škatuľkovaním" sú postihnuté dievčatá a ženy nielen vtedy, keď sa to aktuálne deje, ale toto označenie si vnútorne prenášajú do svojho dospelého života. Majú problém nadväzovať trvalé vzťahy alebo sú vo vzťahu nespokojné. Najviac však trpia vo vnútri, pretože nedokážu skutočne prijať samy seba a odmietajú časť seba, ktorá je napojená na to najdôležitejšie, na vlastnú životnú silu! V živote sa teda nevedia presadiť, trpia nízkym sebavedomím, nechajú si ubližovať, pretože majú pocit, že nič iné si nezaslúžia alebo jednoducho len nejdú za svojimi snami, pretože na to predsa nemajú. 

Napokon tým trpí aj ich sexuálny život, pretože sa pri milovaní s partnerom nevedia dostatočne uvoľniť a odovzdať. A viete čo sa hovorí: "V spoločnosti dáma, doma kuchárka a v posteli šľapka - sen každého muža." Ak takúto povesť "získala ešte ako veľmi mladá", nemá už moc šancu sa vo svojom rodisku vydať. Musí odísť inde, ale aj tak sa to s ňou vlečie po celý život, ak túto svoju zranenú časť nikdy sama neprijala. Pretože nikto iný to za ňu nespraví. 

Je to problém v celej spoločnosti. Je to problém hodnotenia, odsudzovania, ponižovania, pretože je niekto iní ako MY.

Ak žijeme v spoločnosti, ktorá odsudzuje čokoľvek, nikdy sa neposunieme. Pretože naše ego sa prirodzene obáva niečoho, čo vybočuje z radu, pretože to predstavuje riziko. To, čo potrebujeme pre seba ako ženy urobiť, je PRIJAŤ TÚ "ŠTETKU" v sebe. Každá, ale naozaj každá žena JU V SEBE MÁ. Je to náš archetyp MILENKY. Odovzdaná. Vrelá. Blažená. Mäkká. Poddajná. Vnútorná milenka je poklad, ktorý si zaslúžime prežívať. Veľmi si prajem, aby sme my ženy mohli žiť svoj život úprimne a oslavovať svoju sexualitu  

Čo nám môže pomôcť v prijímaní, že niekto to má inak?

  • Všímajte si tendencie svojej mysle posudzovať, odsudzovať, hodnotiť alebo sa len zviesť na starých vzorcoch, kedy niečo bolo hodnotené ako dobré a niečo ako zlé, skúste otvoriť svoju myseľ.
  • Cestujte, vzdelávanie sa, študujte o tom, ako sa žije v spoločnosti v iných krajinách, aké sú mravy, ako sa ľudia správajú v sexualite, sú to veľmi zaujímavé veci, napríklad zistíte, že Hispánci sú schopní mať každý druhý rok dieťa s inou ženou a ak vie muž tie ženy uživiť, tak je to v poriadku. 
  • Zameťte si pred vlastným prahom. Začnite sa starať sami o seba. Neohovárajte. Čo tam po tom, že susedia sa správajú tak a tak. Mám ja všetko doma a v sebe v poriadku?
  • Ak si všimnete, že niečo nie je tak, ako by podľa vás byť malo, nenúťte druhému svoj vlastný názor, ale namiesto toho sa ho spýtajte: Všimol som si, že sa niečo deje. Ste v poriadku, potrebujete sa porozprávať, potrebujete poradiť? Nikto nie je zvedavý na nevyžiadané rady. Zato úprimný záujem a ochota poradiť sa vždy cení. 

Čo môžem pre seba urobiť, keď už mám zranenie?

Ak už máte vo vnútri seba zranenie a cítite ochotu s ním pracovať, máte dnes už našťastie dosť veľa možností. Jedným z nich je uzdravovanie sa pod vedením sprievodkyne, ktorá prežila podobnú skúsenosť a uzdravila sa alebo je na ceste k uzdraveniu. 

Ponúkam liečivý priestor pre tie ženy, ktoré majú tú odvahu pozrieť sa na svoje zranenia a vyloviť ich zo svojich útrob. Pracujeme cez telo, pretože všetky tieto zranenia sú uložené v našej bunkovej pamäti vo forme brnenia alebo trigger pointov na tele. Táto metóda sa volá Tantrické odblokovanie alebo De-Armouring. Cieľom je uvoľniť sa postupne do stavu tzv. Energetického orgazmu, čo je náš prirodzený stav absolútneho prijímania zdrojovej životnej energie.  

Ak sa vám článok páčil a radi by ste využili aj vy silu elementov v sebe, pozývam vás na Masáž podľa Piatich Elementov - Five Elements Therapy (Šamansko-tantrická masáž).

Ďalšou možnosťou je zakúpiť si môj E-book Metóda vnútorného sebauzdravovania pomocou orgazmickej energie pre ženy a pracovať tak doma sama so svojim témami. Na tejto stránke nájdete tri varianty a aj e-book zdarma, ak sa prihlásite na niektorú z mojich terapií. 

Momentálne je liečenie ženskej a mužskej sexuality v poli a je to nádejné. :)

Záver

Mojím poslaním je poskytovať priestor bytostiam, ktoré chcú objavovať časti seba, ktoré doteraz neprijímali. Stále sa to mení a ja neustále objavujem nové krásne možnosti. Sledujem, ako sa vyvíjate, liečite a ja sa liečim s vami. 

Píšem články, pretože cítim, že procesy, ktoré sa mi dejú, nie sú len moje, ale že sa dejú viacerým z vás, teda liečenie sexuality a nielen sexuality, ale všetkého, čo je pre nás dôležité, sa deje a ja som vďačná, že môžem pri tom byť a zdieľať s vami svoju cestu. Život je o neustálom hľadaní sa. 

Žena, to je konštantná zmena.

Ak radi čítate moje články a chceli by ste ma podporiť, v sekcii Kontakt nájdete moje číslo účtu. 

Vaša Lucia Jasna

+421 948 18 99 33