Mužská intimita a jej tiene

28.12.2022

Nedávno som mala zaujímavú skúsenosť s klientom. Celý priebeh masáže sme si podrobne vysvetlili v úvodnom rozhovore. Určili sme si zámer, teda čo chceme terapiou docieliť. Želaním klienta bolo zrelaxovať sa pomocou dotykov tak, aby odchádzal nabitý energiou. Pre mňa ako tantra terapeutku to znamená pôsobiť na bolestivé miesta na tele, ktoré bránia energii prúdiť a následne pomocou jemného a dynamického dotyku napojiť klienta na nekonečný zdroj energie. Ku koncu masáže však klienta ovládol "chtíč" a tak stratil kontrolu nad svojím zámerom. Museli sme terapiu prerušiť, až kým sa opäť neupokojil.


Rovnovážne pravidlo ľudskej sexuality

Z lona vesmírnej orgazmickej energie všetko vzniká, zaniká. Orgazmus, to je taký osobný vesmírny výbuch a očista v jednom.  

Všeobecne platné nastavenie mužskej energie je DÁVANIE, ženskej prijímanie. Mužská - jangová energia je aktívna, ženská - jinová je zase pasívna. Sú to dva extrémne protipóly,  v bežnom živote sa rôzne prelínajú a miešajú. Preto bežne nájdeme jinových (pasívnych) mužov a jangové (aktívne) ženy. 100% to však platí v sexualite a pri milovaní, pretože naše genitálie sú tak nastavené. Jangový lingam preniká priestorom, dáva smer, nápadito tvorí. Jinová jóni prijíma tvorivú energiu vo svojom multi-potenciáli. Ich spojenie vytvára božskú rovnováhu RADOSTI a z nej následne vznikajú energeticko-elektrické výboje. Tie nám umožňujú zažívať orgazmický stav podobný tomu, ako keď vznikal vesmír. 

Kedy vzniká problém u muža?

Keď sa muž nechá ovládnuť svojou sexuálnou energiou, odpája sa od svojho prirodzeného zámeru DÁVAŤ a TVORIŤ.

Tvorenie sa mení na ničenie, pustošenie. A teda vymyká sa zákonom dobra. Bez toho, aby si to uvedomil, začne namiesto dávania lásky, pozornosti, energie - BRAŤ. Tento démon sa živí zmätkom, strachom, vinou, hanbou, ktoré nasledujú spravidla u ženy, ale môže sa stať, že sa po takejto interakcii cítia akosi zle aj muži.

Vedomí muži alebo tí, čo už na svojom rozvoji pracovali pomocou nejakých techník, či psychadelík, získavajú veľkú životnú silu. Napojili sa na svoj energetický potenciál. Ak však túto energiu nedokážu v niektorej oblasti života - v tomto prípade je to sexualita - usmerniť, sexuálna energia nájde kanál, ktorý nie je osvetlený - tzv. zdémonizuje. Môžeme si to dokonca všimnúť aj u niektorých guruov, šamanov, či terapeutov. U veľkých mužov, ktorí sú považovaní za múdrych, duchovných, dokonalých vodcov. Ženy ich milujú, muži obdivujú. Títo muži majú častokrát veľa žien, niekedy naraz alebo postupne. A s nimi aj veľa detí. Hovoria, že im tento životný štýl vyhovuje a sú so svojou nadmernou sexuálnou potenciou spokojní. Ich sila im prináša dar obrovskej slobody a životnej energie, na ktorú sa ľudia lepia ako osy na med.

Tento muž stráca kontrolu nad svojou sexualitou, je akoby bezhlavo zameraný len na jeden cieľ. Prestáva vnímať seba aj svoje okolie, odpája sa od srdca a emócií, stáva sa otrokom nízkych, démonických energií - ENTÍT. Nepremýšľa nad následkami, neovláda sa, nech už boli jeho motívy a zámery na začiatku akokoľvek čisté. Ak ktokoľvek po stretnutí s touto energiou trpí, buď si zle nastavuje svoje hranice alebo si potrebuje ešte prejsť životnými lekciami a úlohami. Je to v poriadku. Neodsudzujem takéto učenie, pre niekoho je to vyslovene potrebné. Je však dobré vyjasniť si, s čím pracujem a ako sa na to pripraviť. 

Poruchy sexuality - disfunkcie z energetického hľadiska

Telo sa bráni nízkym energiám, pretože telo sa nedá tak ľahko oklamať ako naša myseľ.

Telo je múdre - prestáva spolupracovať, pretože sa nestotožňuje s nízkou vibráciou. Vznikajú poruchy erekcie alebo muž nevie dosahovať orgazmus či ejakulovať. Je to z viacerých dôvodov. Napríklad telo vníma, že jeho napojenie na sexuálnu energiu je veľmi silné (čo by bolo z iných okolností výhodou), lenže ako jediný spôsob vyvrcholenia je tento muž naučený prežívať tzv. lokálne vyvrcholenie (len v genitáliách). Bola by to taká silná a zničujúca smršť pre telo, že sa radšej chráni a tak spúšťa svoje obranné mechanizmy ako zablokovanie, znecitlivenie atď. Muž má tendenciu ešte viac tlačiť mysľou (egom) a ísť do výkonu. Berie celú udalosť ako projekt, ktorého šťastným koncom je ejakulácia. V krajnom prípade berie viagru alebo si inak pomáha a škodí tak telu. Ak sa to nelepší, celú situáciu berie ako prehru, nespravodlivosť a začne obviňovať telo, ktoré si len robilo svoju prácu. Myseľ stráca dôveru a spojenie s telom.

Rezignácia je veľkou chybou, pretože namiesto uzatvorenia sa je v tomto momente dôležité otvoriť sa novému spôsobu vnímania. Vystúpiť zo zabehnutých koľají a začať pátrať po tom, čo sami môžete pre svoju energeticky zdravú sexualitu ako muž urobiť.

1. Načúvajte svojmu telu

Telo je úžasný nástroj na spoznávanie seba samého a prenikanie do toho, aké neskutočne obrovské možnosti tvorenia tu na zemi máme.

Pýtajte sa:

Akým uvoľnením a slobodou môžem pre svoje telo byť, aby som mu doprial všetko, čo potrebuje?

Akým otvorením môžem pre svoje telo byť, aby som mu dovolil vysielať ku mne signály?

Akým bezpečím môžem pre svoje telo byť, aby sa nepotrebovalo voči mne brániť?

Ak sa bráni, tak pred čím? Čo sa stalo?

2. Odhaľte triky svojej mysle

Myseľ je najviac korumpovateľný orgán v našom tele. Teda má tendenciu nás klamať.

Pýtajte sa:

Kedy sa ma moja myseľ snaží manipulovať?

Aké triky používa? Na čo reagujem?

Kedy to nastáva najčastejšie?

Ako sa na to môžem pripraviť? Čo na mňa funguje?

3. Objednajte sa na Tantric De-Armouring

Metóda spúšťania a uvoľňovania tzv. trigger pointov - bolestivých bodov na špeciálnych miestach po celom tele. Ide o uvoľňovanie kapacity tela tak, aby dokázalo zniesť vyššiu dávku prúdenia energie. A to bez straty vedomia toho, z akého zdroja energia pochádza. Odblokovanie vzorcov, mylných presvedčení, ktoré o vlastnej sexualite a sexuálnej energii máte.

Viac informácii o terapii TU.

4. Napojte sa na Energetický orgazmus

Celotelový pocit maximálnej blaženosti. Narozdiel od bežného orgazmu nevyčerpáva, ale naopak dobíja, z-energetizuje vás na dlhý čas. Naučíte sa pracovať so svojou sexuálnou energiou: zbierať ju, transformovať a použiť kedykoľvek a kdekoľvek na to, čo budete potrebovať (hojnosť, komunikácia, osobný rozvoj, vzťahy).

Keby sme všetci mali plne spracovanú a prijatú sexuálnu energiu, táto energia by sa nám nevymykala spod kontroly a vedeli by sme JU používať spôsobom, ktorý by tvoril namiesto toho, aby ničil. Prinieslo by to omnoho viac lásky, dobra a potešenia na svete!

Veľmi si to prajem a verím, že je to možné!

Lucia Jasna